Α.Σ ΔΙΟΝΥΣΟΣ - ΑΜΦΙΚΛΕΙΑ: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ

ΜΠΑΣΚΕΤ - Πρωτάθλημα Ανατολικής Στερεάς & Εύβοιας.
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  ΑΝΔΡΩΝ Β΄ - 2ος  ΟΜΙΛΟΣ - 7η αγωνιστική
Κλειστό Αμφίκλειας   –  Σαββάτο 15.12.2012
Α.Σ  ΔΙΟΝΥΣΟΣ – Α.Σ ΜΟΥΤΑ ΔΟΜΟΚΟΥ : 55 – 52
Ένα ακόμη ροζ φύλλο αγώνα για την ομάδα ανδρών του Διόνυσου και ένα ακόμη βήμα για την παραμονή.

Αγώνας για γερά νεύρα με πολύ σασπένς, κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον των φιλάθλων μέχρι και το τελευταίο δευτερόλεπτο
Ο Διόνυσος γνωρίζοντας ότι η νίκη είναι μονόδρομος μπήκε δυνατά στον αγώνα και κατάφερε ελέγχοντας το παιχνίδι να προηγείται στο σκορ συντηρώντας μία διαφορά 7 πόντων.
Αυτό όμως κράτησε μέχρι τα μισά του δεύτερου δεκαλέπτου αφού η ομάδα του Δομοκού βελτιώνοντας τη απόδοσή της κατάφερε να ψαλιδίσει τη διαφορά κλείνοντας το ημίχρονο ισόπαλο 24 – 24.
Έχοντας πλέον καλή ψυχολογία, όχι μόνο παρακολουθούσε από κοντά στο σκορ το Διόνυσο, αλλά κατάφερε να προηγηθεί στο τρίτο δεκάλεπτο με διαφορά 7 πόντων  (32 – 39).
Στο τέταρτο δεκάλεπτο υπήρχε εναλλαγή στο σκορ και μεγάλη αγωνία για το τελικό αποτέλεσμα. Φοβερές μάχες για τη νίκη έγιναν στο τελευταίο δίλεπτο κι ενώ ήταν μπροστά η Μούτα με 46-50.
Με 4 πόντους του Μώρου, 5 του Χατζή και δύο καθοριστικά του ριμπάουντ στα τελευταία δευτερόλεπτα  ο Διόνυσος κατάφερε να ανατρέψει το σε βάρος του σκορ και να πάρει τη νίκη με 55 – 52.
Τα δεκάλεπτα: 14 – 07, 10 – 17 , 08 – 15 , 23 – 13.