....Σήμερα Τρίτη 23 Απριλίου..... η εορτή του Αγίου Γεωργίου του Τροπαιοφόρου μεταφέρεται τη Δευτέρα, 6 Μαΐου 2024.....Παγκόσμια Ημέρα Βιβλίου.....

Κυριακή 4 Νοεμβρίου 2012

Νίκη για τον Κηφισσό και ήττα για τον Παρνασσό Αμφίκλειας

Ο Κηφισσός Τιθορέας νίκησε τον Α.Ο. Καλαποδίου με 1-0 και βρέθηκε στην δεύτερη θέση

ΚΗΦΙΣΣΟΣ
Μερμίγγης,Χριστολουκάς(63' Καινούριος), Μάγκας Κ., Πανταζής, Ζιάκας, Μυλωνάς, Τζαβαλής(74' Πέσχος), Πόρρος, Ζουλέκου(75' Βα'ί'τσος), Ρέββας, Καραούζας

ΚΑΛΑΠΟΔΙ
Γεωργιάδης, Παπαντζήμας, Μήτσου, Κατσομήτρος, Λιάσκος Π., Λιάσκος Δ., Μπάρμπας(69' Σουροπάνης), Μερμίγγης(52' Σπανός), Δαλιάνης, Λιάσκος Ι., Μαρτιναίος

ΣΚΟΡΕΡ
9' Τζάβαλης

Αντίθετα ο Παρνασσός που ήταν καλύτερος σε όλο τον αγώνα έχασε
από τον Αγρότη Τραγάνας με  3-2.
Όπως και στο ματς της πρώτης αγωνιστικής με την Μενδενίτσα έτσι και σήμερα ο Γ.Σ. Παρνασσός αν και καλύτερος δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη.Η ομάδα της Αμφίκλειας μπήκε δυνατά στον αγώνα και έχασε πολλές ευκαιρίες.Στο τέλος του ημιχρόνου και μετά από μια ασυνεννοησία στην άμυνα του Παρνασσού,οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι με το οποίο άνοιξαν το σκορ.Το ημίχρονο έληξε με ένα δοκάρι για την ομάδα του Παρνασσού από τον Καπερώνη.Στο δεύτερο ημίχρονο και πάλι οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά και έχασαν πολλές ευκαιρίες με κορυφαία αυτή του Τσιπούγια από το ύψος της μικρής περιοχής,ώσπου σε μια αντεπίθεση η ομάδα της Τραγάνας έκανε το 2-0.Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι ξύπνησαν και με γκολ των Γρίβα και Γαλάνη έφεραν το ματς στα ίσα.Και ενώ η ομάδα του Παρνασσού πίεζε για την νίκη,ο Αγρότης εκμεταλλεύτηκε άλλη μια αντεπίθεση που είχε κάνοντας το τελικό 3-2.Να σημειώσουμε ότι το παιχνίδι διεξήχθει σε έναν κακό αγωνιστικό χώρο.