Διόνυσος Αμφίκλειας-Αγωνιστική δραστηριότητα

Α.Σ ΔΙΟΝΥΣΟΣ – ΣΥΛΛΑΣ ΑΙΔΗΨΟΥ 45 – 74

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  ΑΝΔΡΩΝ Β΄ – 2ος ΟΜΙΛΟΣ 5η αγωνιστική

Κλειστό Αμφίκλειας   –  Σαββάτο 24.11.2012...

Προσπάθησε αλλά δεν τα κατάφερε η νεανική ομάδα  ανδρών του Διόνυσου κόντρα στην ισχυρή ομάδα του Σύλλα Αιδηψού στον αγώνα που διεξήχθη στο κλειστό της Αμφίκλειας στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής για το Πρωτάθλημα.

Με προβλήματα στην επίθεση και στο σκοράρισμα και χωρίς ριμπάουντ η ήττα ήρθε φυσιολογικά στην οποία σημαντικό ρόλο έπαιξε και ο τραυματισμός του Κώστα Τσαρπαλή από το πρώτο 10λεπτο.

Τα δεκάλεπτα : 05-17 , 11-16 , 10-17 , 19-24.

Α.Σ ΔΙΟΝΥΣΟΣ (Τριπηλόπουλος Ντίνος)

Τσαπρούνης Ταξιάρχης 5 (1τρ), Μώρος Φαίδων 19 , Κράββαρης Βασίλης , Ιωάννου Λουκάς, Τσαρπαλής Κων/νος 3 , Γκόλφης Χρήστος 4, Χαλκιάς Στέφανος,  Κοπανάκης Παναγιώτης 5, Στιβακτής Γεώργιος 2, Κουρέπης Δημήτριος 7.

ΣΥΛΛΑΣ ΑΙΔΗΨΟΥ

Μανδρουκαλης Κ. 2, Μαυροζουνης Θ. 2, Ρουμελιώτης Γ. 33 (4τρ), Μαυροζουνης Δ. 11, Μαυροζουνης Δ 7 (1τρ), Ραπτου Γ. 3 (1τρ), Νιαρχος Γ., Μαυροζουνης Σ., Ματακιας Ν. 5, Παπαδοπουλος Χ., Τρούπης Γ-Ι. 5.

Α.Σ ΔΙΟΝΥΣΟΣ – Α.Σ ΙΤΕΑΣ : 3 – 0 σετ

Β Ο Λ Ε Υ  – Πρωτάθλημα Κεντρικής Ελλάδος

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ – Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Κλειστό Αμφίκλειας – Κυριακή 24.11.2012

Εύκολο απόγευμα για τα κορίτσια του Διόνυσου σε αγώνα της τελευταίας αγωνιστική Α γύρου για το Πρωτάθλημα Παγκορασίδων.

Στο κλειστό της Αμφίκλειας αντιμετώπισαν την ομάδα του Α.Σ Ιτέας την οποία κέρδισαν με 3-0 σετ.

Η ανωτερότητα ήταν εμφανής και ο προπονητής της ομάδας Αλέξανδρος Τσουροπλής είχε την ευκαιρία να δώσει αρκετό χρόνο συμμετοχής σε όλες της αθλήτριες.

Τα σετ : 25-12 , 25-17 , 25-20.