ΔΙΟΝΥΣΟΣ – ΛΟΚΡΟΣ : 43 – 72 ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ Β

ΜΠΑΣΚΕΤ – Πρωτάθλημα Ανατολικής Στερεάς & Εύβοιας.
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  ΑΝΔΡΩΝ Β΄ – 2ος  ΟΜΙΛΟΣ 3η αγωνιστική
Κλειστό Αμφίκλειας   –  Σαββάτο 03.11.2012

Α.Σ  ΔΙΟΝΥΣΟΣ – Α.Σ ΛΟΚΡΟΣ : 43 – 72

Την ήττα γνώρισε η ομάδα των ανδρών του Διόνυσου από την αντίστοιχη του Λοκρού Αταλάντης σε αγώνα για τη 2η αγωνιστική του Πρωταθλήματος  ΕΣΚΑΣΕ.
Η ομάδα του Λοκρού ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα έχοντας σε πολύ καλή μέρα τον Α. Μάτο που πέτυχε 27 πόντους (6 τρίποντα).
Η ομάδα του Διόνυσου  κάνοντας ένα κακό πρώτο 10λεπτο (09-25) βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ με διαφορά. Κατάφερε να ισορροπήσει στο δεύτερο (15-15) και το τρίτο δεκάλεπτο (10-14), αλλά στο τέταρτο συναγωνίστηκε το κακό πρώτο (09-18).
Επόμενος αγώνας στις 17.11.2012 στο Κλειστό της Άμφισσας με αντίπαλο το Μάκαρο.