....Σήμερα Τετάρτη 24 Απριλίου.....

Κυριακή 28 Οκτωβρίου 2012

Νίκες για Ανδρούτσο , Λαμία, Αχιλέα Δομοκού και ήττα για τον Παρνασσό Αράχωβας

Νίκησαν και οι τρείς ομάδες της περιοχής μας για τον 4ο όμιλο και ήττα του Παρνασσόυ για τον 7ο όμιλο....

Λαμία-Δωτιέας Αγιάς 1-0
Λεοντάρι-Αχιλλέας Δομοκού 1-2
Ανδρούτσος Γραβιάς - Ελασσόνα 2-1
7ος όμιλος
ΑΕ Ερμιονίδας - Παρνασσός Αράχωβας  5-0.

Στον πρώτο του αγώνα για το πρωτάθλημα της Δ΄Εθνικής ο Ανδρούτσος νίκησε δύσκολα την ομάδα της Ελασσόνας με σκορ 2-1.
Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο σκορ στο 34ο λεπτό της συνάντησης, όμως ο Ανδρούτσος αν και είχε κόντρα τον ισχυρό αέρα στο 39ο λεπτό με ωραίο γκολ του Παπαευθυμίου ισοφάρισε.
Στην επανάληψη χρειάσθηκαν μόνο δύο λεπτά για να πετύχει το δεύτερο γκολ η ομάδα της Γραβιάς με τον Νάσιο που ήταν και το τελικό σκορ.
Στη συνέχεια έπεσε η ένταση του αέρα και παρά του ότι και οι δύο ομάδες ανέβασαν την απόδοσή τους δεν άλλαξε το σκορ και ο Ανδρούτσος πήρε τους τρεις βαθμούς ενώ η Ελασσόνα για δεύτερο συνεχόμενο ματς έμεινε στους μηδέν βαθμούς.

Λαμία-Δωτιέας Αγιάς 1-0 (Μπενίσκος)
Λεοντάρι-Αχιλλέας Δομοκού 1-2 (Καρατζόγλου-Χανής(πεν.), Καυκιάς)