....Πέμπτη 28 Μαρτίου σήμερα.....

Κυριακή 2 Σεπτεμβρίου 2012

Ισόπαλο το φιλικό του Φωκικού με την ομάδα των Νέων του Παναθηναϊκού

Ισόπαλο 2-2 έληξε το φιλικό του Παναθηναϊκού με τον Φωκικό στην Άμφισσα , παρουσία 700 φίλων της ομάδας της Άμφισσας
Ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε με τον Αποστολόπουλο στο πρώτο ημίχρονο παρά του ότι ο Φωκικός έχασε κλασικές ευκαιρίες με τους Εσόνο, Ευσταθίου και Μπουλούλη.
Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η ομάδα της Άμφισσας ισοφάρισε με τον καμερουνέζο Εσόνο μετά από σέντρα του Ευσταθίου και στη συνέχεια προηγήθηκε στο σκορ με τον νεοεισελθόντα στο παιχνίδι Θέο με εξαιρετικό σουτ έξω από την περιοχή.
Σε μία αντεπίθεση ο Παναθηαικός ισοφάρισε και πάλι με τον Αποστολόπουλο και να διαμορφώσει το τελικό 2-2.
ΦΩΚΙΚΟΣ : ( Βαζέχα) μανιάτης, Χαλούλος, Αργυρός, Παπαζούδης, Σορώκος, Αλμπέρτο, Ρεντζής, Εσόνο, Μπουλούλης, Ευσταθίου, Λουκίνας. Αλλαγές ) Γεωργίου, Θέος, Τετέ, Ζαχαρόπουλος, Γεωργουσόπουλος)
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: ( Ρότσα) Αναγνωστόπουλος, Τριανταφυλλόπουλος, Ρισβάνης, Κασαπάκης, Δώνης, Φουρλάνος, Αναστασόπουλος, Σταματάκης, Μουζακίτης, Γιαννιτσάνης, Αποστολόπουλος. Αλλαγές ( Θαναηλάκης, Μαλντίν, Γκέκας, Ντάγκράς, Μαραθιανός, Μυρθιανός και Βόσδου)
Πριν από το ματς είχαμε βραβεύσεις για Βαζέχα και Ρότσα.