....Πέμπτη 28 Μαρτίου σήμερα.....

Κυριακή 30 Σεπτεμβρίου 2012

Διπλό ο Φωκικός στην Επανωμή - νίκησε με 1-3

Μεγάλη νίκη του Φωκικού μέσα στην Επανωμή στο ξεκίνημα του πρωταθλήματος.
Τα γκολ πέτυχαν ο Σκαρίμπας στο 5ο λεπτό και ισοφάρισε ο Ογκουνσότο στο 35ο λέπτο, για να λήξει το ημίχρονο 1-1...

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 50ο λεπτό ο Κωστόπουλος έδωσε το προβάδισμα στον Φωκικό και στι 70΄ ο Ταμπάκης έκανε το τελικό 1-3.
Να σημειώσουμε ότι οι φίλαθλοι της Αναγέννησης χειροκρότησαν τον προπονητή του Φωκικού Βαζέχα κατα την είσοδο των ομάδων στο γήπεδο.
Οι συνθέσεις των ομάδων :
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΠΑΝΩΜΗΣ: Ταταρίδης, Τσερκέζος, Νταντάμης (87΄Αναστασίου), Τέλλος, Φωτιάς, Παπατζίκος, Κουλίδης, Ναστόσκι (80΄Μωυσίδης), Μπαλασάς ( 63΄Σικαλόπουλος), Ογκουνσότο, Ταχμαντζίδης.
ΦΩΚΙΚΟΣ : Γεωργίου, Λίτσος, Κωστόπουλος, Θωμόπουλος, Εσονό, Τετέ (77΄Γκοέμ), Ευσταθίου, Μπουλούλης, (70΄Αμπντουραχμάνι), Σκαρίμπας, Ταμπάκης (88΄Παπαζούδης), Θέος.