....Πέμπτη 28 Μαρτίου σήμερα.....

Τετάρτη 22 Αυγούστου 2012

Το πρώτο φιλικό τέστ για τον Παρνασσό Αμφίκλειας- Με την Αταλάντη

To πρώτο φιλικό αγώνα προετοιμασίας για την αγωνιστική περίοδο 2012 – 2013 έδωσε το απόγευμα της Τετάρτη η ομάδα του Παρνασσού Αμφίκλειας.

Το παιχνίδι πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο του Μέγα Πλάτανου όπου αντιμετώπισε την τυπικά γηπεδούχο ομάδα της Αταλάντης, η οποία  αγωνίζεται στην Α1 κατηγορία Φθιώτιδας. Οι προπονητές και των δύο ομάδων είχαν την δυνατότητα να βγάλουν πολλά χρήσιμα συμπεράσματα για την κατάσταση των παικτών τους, καθώς πραγματοποίησαν πολλές αλλαγές καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα. Νικήτρια αναδείχτηκε η ομάδα της Αταλάντης με σκορ 3 – 1 το οποίο και διαμορφώθηκε στα τελευταία λεπτά του αγώνα. Το επόμενο φιλικό παιχνίδι για την ομάδα του Παρνασσού Αμφίκλειας έχει προγραμματιστεί για την Κυριακή 26 Αυγούστου στις 18.00 στο γήπεδο της Αμφίκλειας με αντίπαλο τον Ελατειακό.